проститутки львів
неОфіційний форум Чернівецького Національного Університету (ЧНУ)

неОфіційний форум Чернівецького Національного Університету (ЧНУ) (http://chnu.com.ua/index.php)
-   Бібліотека університету (http://chnu.com.ua/forumdisplay.php?f=77)
-   -   Відкритий доступ для освіти та науки (http://chnu.com.ua/showthread.php?t=6859)

Бібліотекар 24.09.2010 12:28

Відкритий доступ для освіти та науки
 
Наукова література у відкритому доступі – це безкоштовні онлайнові примірники рецензованих журнальних статей, виступів на конференціях, технічних звітів, тез і дисертацій, дослідницьких матеріалів. У більшості випадків для користування ними не існує ліцензійних застережень для читачів. Отже, їх можна вільно використовувати для досліджень, навчання та інших цілей.

Існують різні способи забезпечення відкритого доступу. Науковець може розмістити примірник своєї статті в архіві чи репозитарії відкритого доступу, або опублікувати її в журналі відкритого доступу. Окрім того, дослідник може розмістити текст статті на власному веб-сайті або на веб-сайті свого наукового відділу. Найважливіше, що всі три шляхи до відкритого доступу уможливлюють набагато вільніший доступ користувачів до наукової статті, на відміну від статті, захованої у передплатному журналі. Перші два способи забезпечують більший систематизований і організований підхід і збільшують шанси на те, що інші дослідники знайдуть та прочитають ці статті.

Навіщо авторам забезпечувати відкритий доступ до своїх досліджень?

Нині вже існує безліч доказів, що дослідницькі статті, зархівовані науковцями у відкритому доступі, цитують набагато частіше, ніж статті з традиційних журналів. У більшості царин науки рейтинг цитування зростає як мінімум вдвічі завдяки самоархівуванню. А подекуди і набагато вище. Отже, такий різновид відкритого доступу робить дослідження набагато впливовішими. Окрім того, життєвий цикл статті – коли дослідження публікують, читають, цитують і надалі розвивають в інших дослідженнях інших науковців – інтенсифікується та прискорюється якщо результати дослідження доступні у відкритому доступі.

Детальніше про відкритий доступ - Копанєва В.О. [Посилання доступні тільки зареєстрованим користувачам . Реєстрація тут...] // Вісник книжкової палати. — 2007. — N. 2. — С. 31-36.

Ресурси:

1.Журнали відкритого доступу
[Посилання доступні тільки зареєстрованим користувачам . Реєстрація тут...] - одна з найбільших світових баз даних відкритого доступу. Містить 4595 наукових журналів, 2487 з яких рецензовані, та більше 1 млн. журнальних статей.
[Посилання доступні тільки зареєстрованим користувачам . Реєстрація тут...] - безкоштовний доступ до повнотекстових рецензованих наукових журналів з усіх галузей знань та різними мовами. Станом на 20 січня 2010 р. - 4583 назв журналів, з них 1784 з постатейним пошуком.
[Посилання доступні тільки зареєстрованим користувачам . Реєстрація тут...] у відкритому доступі.

2. Найпопулярніші пошукові машини матеріалів у відкритому доступі:
[Посилання доступні тільки зареєстрованим користувачам . Реєстрація тут...]
[Посилання доступні тільки зареєстрованим користувачам . Реєстрація тут...]

3. Відкриті архіви (наукові репозитарії)
[Посилання доступні тільки зареєстрованим користувачам . Реєстрація тут...]
Портали репозитаріїв - [Посилання доступні тільки зареєстрованим користувачам . Реєстрація тут...] та [Посилання доступні тільки зареєстрованим користувачам . Реєстрація тут...]
[Посилання доступні тільки зареєстрованим користувачам . Реєстрація тут...] - платформа, яка забезпечує вільний доступ до наукових робіт різноманітної тематики, опублікованих та розташованих в відкритих депозитаріях усього світу. ScientificCommons.org в даний час надає доступ до більш ніж 29 млн. публікацій із 1056 архівів 53 країн світу. Мета проекту полягає в тому, щоб структурувати великі масиви даних, забезпечити доступ до них, оперуючи централізованим інструментом пошуку.
[Посилання доступні тільки зареєстрованим користувачам . Реєстрація тут...] пошуку по відкритих архівах (репозитаріях) в Україні. Сьгодні їх налічується біля 15.

Бібліотекар 24.09.2010 12:32

Розпочато роботу над тестовою версією науковго репозитарію (відкритого архіву) ЧНУ:
ARRChNU (Academic Research Repository at the ChNU)
Запрошуємо долучитися до формування єдиного наукового простору.
Довідка про користування архівом та виставленням власних матеріалів.

Бібліотекар 02.12.2011 08:58

Журнали Springerlink.
 
Springerlink відкриває доступ до одого із своїх журналів - [Посилання доступні тільки зареєстрованим користувачам . Реєстрація тут...] - до кінця року!

Springerlink - це одна з провідних світових баз даних: переважно STM (наукового, технічного та медичного) змісту (журнали, книги та довідкові матеріали в інтерактивній колекцією архівів). Гуманітарні, соціальні науки, психологія, економіка і бізнес, юриспруденція - близько 10% документів.
SpringerLink є ефективною центральною точкою доступу для дослідників і вчених.

[Посилання доступні тільки зареєстрованим користувачам . Реєстрація тут...]


Часовий пояс GMT +3. Поточний час: 08:37.

vBulletin 3.8.1 ; Переклад: © , 2004-2008
vB.Sponsors
неОфіційний форум Чернівецького Національного Університету
Адміністрація форуму не несе відповідальність за повідомлення користувачів та рекламні матеріали

знакомства для секса