проститутки львів
Перегляд одного допису
Старий 24.09.2010, 12:28   #1
Бібліотекар
 
Аватар для Бібліотекар
Новачок
Детальніше...
 
Реєстрація: 24.09.2010
Дописів: 23
Завантажень: 0
Завантажень: 0
Сказав Дякую: 0
Йому подякували 2 раз(а) в 2 повідомленнях
ТиповоВідкритий доступ для освіти та наукиНаукова література у відкритому доступі – це безкоштовні онлайнові примірники рецензованих журнальних статей, виступів на конференціях, технічних звітів, тез і дисертацій, дослідницьких матеріалів. У більшості випадків для користування ними не існує ліцензійних застережень для читачів. Отже, їх можна вільно використовувати для досліджень, навчання та інших цілей.

Існують різні способи забезпечення відкритого доступу. Науковець може розмістити примірник своєї статті в архіві чи репозитарії відкритого доступу, або опублікувати її в журналі відкритого доступу. Окрім того, дослідник може розмістити текст статті на власному веб-сайті або на веб-сайті свого наукового відділу. Найважливіше, що всі три шляхи до відкритого доступу уможливлюють набагато вільніший доступ користувачів до наукової статті, на відміну від статті, захованої у передплатному журналі. Перші два способи забезпечують більший систематизований і організований підхід і збільшують шанси на те, що інші дослідники знайдуть та прочитають ці статті.

Навіщо авторам забезпечувати відкритий доступ до своїх досліджень?

Нині вже існує безліч доказів, що дослідницькі статті, зархівовані науковцями у відкритому доступі, цитують набагато частіше, ніж статті з традиційних журналів. У більшості царин науки рейтинг цитування зростає як мінімум вдвічі завдяки самоархівуванню. А подекуди і набагато вище. Отже, такий різновид відкритого доступу робить дослідження набагато впливовішими. Окрім того, життєвий цикл статті – коли дослідження публікують, читають, цитують і надалі розвивають в інших дослідженнях інших науковців – інтенсифікується та прискорюється якщо результати дослідження доступні у відкритому доступі.

Детальніше про відкритий доступ - Копанєва В.О. Бібліотека та мережева інформація // Вісник книжкової палати. — 2007. — N. 2. — С. 31-36.

Ресурси:

1.Журнали відкритого доступу
Open J-Gate - одна з найбільших світових баз даних відкритого доступу. Містить 4595 наукових журналів, 2487 з яких рецензовані, та більше 1 млн. журнальних статей.
Directory of Open Access Journals - безкоштовний доступ до повнотекстових рецензованих наукових журналів з усіх галузей знань та різними мовами. Станом на 20 січня 2010 р. - 4583 назв журналів, з них 1784 з постатейним пошуком.
Академічні журнали у відкритому доступі.

2. Найпопулярніші пошукові машини матеріалів у відкритому доступі:
OAIster
Citebase

3. Відкриті архіви (наукові репозитарії)
Карта відкритих архівів
Портали репозитаріїв - The Directory of Open Access Repositories (OpenDOAR) та Registry of Open Access Repositories (ROAR)
ScientificCommons.org - платформа, яка забезпечує вільний доступ до наукових робіт різноманітної тематики, опублікованих та розташованих в відкритих депозитаріях усього світу. ScientificCommons.org в даний час надає доступ до більш ніж 29 млн. публікацій із 1056 архівів 53 країн світу. Мета проекту полягає в тому, щоб структурувати великі масиви даних, забезпечити доступ до них, оперуючи централізованим інструментом пошуку.
Портал пошуку по відкритих архівах (репозитаріях) в Україні. Сьгодні їх налічується біля 15.
Бібліотекар зараз поза форумом  Відповісти з цитуванням
 
знакомства для секса