проститутки львів
Follow us on twitter

неОфіційний форум Чернівецького Національного Університету (ЧНУ)

 
Примітки

Біології, екології та біотехнології Факультет біології, екології та біотехнології (БіоФак) / http://bio.chnu.edu.ua

Відповідь  
Старий 23.01.2011, 12:34   #1
wertex
Біології, екології та біотехнології
Новачок
Детальніше...
 
Реєстрація: 23.01.2011
Дописів: 1
Завантажень: 0
Завантажень: 0
Сказав Дякую: 0
Подякували 5 раз(а) в 1 повідомленні
Icon10 Корупція в ЧНУТемне болото
(Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича)

Коли мова заходить про корупцію і вищу освіту, пересічного українця важко чимось здивувати. Хабарництво стало повсякденним явищем і вже сприймається на слух із однаковим емоційним напруженням зі словами «рух транспорту», «ЗМІ», «хліб», «молоко», «погода» і т. д. Занадто глибоко в’їлася у наш генетичний механізм та невідзначена у жодній мудрій книзі із етнопсихології звичка давати і брати хабарі. Та й саме слово «хабар», що походить від тюркського «kabar» (здобич), вже не несе яскраво вираженого відтінку зла.
Хабарництво у вищій освіті має свою базову і принципову особливість. Воно свідомо приймається, затверджується і панує у середовищі інтелектуальної еліти, тобто людей, без яких ніякий нормальний розвиток держави, суспільства, а отже, і окремого громадянина неможливий.
Цікаво, що думають про хабарі ці високовчені мужі, гордість на надія держави, скажімо так, «на камеру»: «Ну, з цим борються… Так, треба викорінювати… Ні, ні в якому разі. Таке про мене кажуть?! Наклеп!». Або: «Навіть не думайте мені приносити якісь цукерки і квіти на екзамен. Це заборонено законом», а самі через студентку «замовляють» від групи собі новеньку сумочку («здалася би… я покажу, де купити») або HDD на 1 Тб, мовляв, «для кафедри» і т.д. і т.п. Таких прикладів можна навести сотні, тисячі.
Один престарілий викладач з економфаку за один прийом екзамену від одної академгрупи зібрав близько двох тисяч гривень. За дві години екзамену. Це без врахування кількох щедрих «внесків» від особливо проворних студентів ще перед іспитом. «Накосив капусти», як кажуть. Про педфак та медфак вже й говорити нічого. Там корупція досягла таких висот, що, хто не «бере», той «не виживає», а студенти, як покірні телята кожної сесії мають розпланований кошторис «здач» заліків та екзаменів.
- Здав?
- Здав.
- Скільки?
- Багато…
«Багато» може і багато означати. Наприклад, щоб отримати «А» на екзамені студент орієнтується по курсу долара – на 700-800 грн. Це якщо викладач не міняє розцінки. «Здійснення внесків» займаються або старости, або кожен бажаючий поодинці. «Скидається» вся група чи ті, хто хоче «здати» і модно вбрана дівчина з квітами у скромному пакетику із коробкою цукерків, шампанським та неодмінно скромним конвертиком, захопивши пачку «заліковок», заходить до аудиторії, вітає викладача за святом («Экзамен для меня, проффесор, всегда праздник»). Той відбувається традиційним: «Дякую. Навіщо ви?..», просить кілька хвилин «на приготування», а тим часом детально ознайомлюється із вмістом конвертика, «підбиває звіти» (часто в записнику, цю сторінку з якого він через годину вирве і викине), вирішує, чи достатньо. Потім розглядає список, що був при цьому ж конверті та виставляє оцінки у «заліковки».
Якщо староста не хоче підставляти себе «під удар», кожен бажаючий вирішує свої проблеми щодо сплати самостійно.
Не була б це повноцінна корупція, якщо би «брали» всі порізну, без належної організації. А саме організованість – то всьому голова. Саме вона зробила із мавпи людину, а корупційну схему ЧНУ такою, якою та є зараз. Саме належна організованість дозволяє «провертати» величезні суми. Що студентам із того, що їм нарахують стипендію на 10 днів пізніше, ніж має бути? А бухгалтерія отримає ніде не декларований прибуток за «простоювання» рахунків майже на п’ятдесят тисяч (!) гривень. Та що там бухгалтерія ? Коли підрозділ ОМОНу нарешті виламав двері до кабінету світила української економічної науки Комарницького, знайшов його зайнятим у процесі жування купи банкнот загальним обсягом близько 300 тисяч гривень і 20 тис. у. о. Нічого страшного. Поговорили, домовились. Навіть «умовно» не дали. Ось така держава – manus manum lavat, рука руку миє.
Всі добре знають, що як «насік» капусти, ОБОВ’ЯЗКОВО частину її віддається у деканат, на одних факультетах – декану, на інших – декану або заступнику (обоє рябоє). А ви хіба не знали, що за свої у середньому 1800-2000 грн. зарплати на місяць Зварич, Бунчук, Нікіфоров, Чабаненко, Добржанський та інші «любі друзі» побудували (дехто ще досі будує) 2-3-поверхові особняки, роз’їжджають на крутих іномарках, поставили «на ноги» дітей, здебільшого «попристроювали» викладачами… Цілі династії підростають та квітнуть, славні та ґонорові роди, як бур’ян після дощу, пускають зв’язки на міжфакультетському рівні, прагнуть до монополізації своєї олігархічної влади… Дожилися. Університет перетворився на конгломерат сімейно-олігархічних кланів.
Обнагліли до решти, мої дорогі. Звісно ж, декан на факультеті – він пан і Бог. Це не той смішний, нещасний викладач, що тремтячими руками витягає із заліковки, тривожно прислухаючись до кроків у коридорі, ховає у нішу стола, а потім довго, смішно шаркає руками в столі, вишукуючи ту заповітну купюру. Може, засмальцовану, не один місяць вилежану у якійсь банці купюру, вистраждану на важкій роботі безталанною матір’ю, що мусить на двох роботах працювати, лиш щоб дитина її могла у Гуйванючки отримати «А». Який би не був інтелект та знання, без грошей або дзвінка у цієї високоповажної пані, телеведучої, активної учасниці всіх культурних проектів Буковини, показної патріотки, правда, часом із біло-синім, часом із помаранчевим шарфом отримати «відмінно» НЕМОЖЛИВО.
Скажіть мені, де таке бачено, щоб абітурієнт, який набрав 195 балів із двохсот на ЗНО, мусить додатково платити 500 у. о. заступнику декана, оформлюючи «спонсорську допомогу» для факультету на якомусь «лівому» бланку, що щасливо зникає пожмаканий, тільки-но людина вийде за двері? Де таке бачено, щоб декан на сесії мав чітко розписаний прийом викладачів перед іспитами. «Для чого?» - спитаєте ви. Смисл простий: «виголосити директиву», кого «валити», кого «тягнути». Останнє стосується передусім тих проворних студентів, що вже встигли збігати до Шефа, Начальника, Главного або його заступника і про все домовитись. В урочистій тиші лунає пошепки ряд прізвищ, потім виголошується «тариф» - певна сума, що піде із «насіченої капусти» викладача в деканат – і екзаменатора відпускають. Веселого. Або не дуже.
Обнагліли ви, дорогі мої…
Що ж студенти? А що вони можуть вдіяти, коли в кожній академгрупі є той самий доморощений радянський сексот, який звітує вже не КГБ, а деканату, звітує чесно, регулярно і має за це більш-менш «спокійну жизнь»… іноді до пори, до часу.
Як можуть себе проявити студенти, якщо у них на психологічному рівні відсутня елементарна правова культура, якщо чимало з них вже є серйозними гравцями «брудних ігор», що часом набувають просто «шекспірівської пристрасті»…
Централізований збір податків провадить ректорат і частина «данини» йде в наше дороге Міністерство освіти, науки, молоді та спорту України (ух, як закручено!).
Система ця має власну таємну бухгалтерію, шпигунів, «своїх» у Прокуратурі, міліції, ЗМІ… Своє власне законодавство, нормативно-правові акти. Наприклад, поняття «той наказ», що часом проскакує у розмовах у дуже вузьких колах викладачів, означає на що інше, як «таємний наказ (нашого дорогого і високоповажного ректора, який вдало «косить» під неймовірно людяного та доброго до студентів представника «старої» так би мовити, австрійського штибу, інтелігенції) ректора про зрізання 40% студентських стипендій», що успішно діє вже дві сесії…
Люди, ау! Отямтеся! Ах, зрештою, що вас зачепить? Нічого. Ніхто. Ви ж – всесильні. Падаю перед Вами ниць.
І хочу запропонувати одне малесеньке вдосконалення системи. Для чого вам оті закони, та ******* Конституція?
Видайте свої. Легально. На чудовому офсетному папері. Запануйте прилюдно. Вдягніть корони. Візьміть в руки скіпетри і держави. У ВАС ЖЕ ВСЯ ВЛАДА.
Просто зніміть маску, бо вона вже мене бісить (вас, може, теж). Тоді всі дружно навколішки будемо стояти перед вашими тронами, не сміючи підвести очі на ваші сонцесяйні лики, та співатимемо вам гімни. Vivat Academia! Vivant profesores!
wertex зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Ці 5 користувачі(ів) сказали Дякую wertex за це корисне повідомлення:
admin (24.01.2011), Nana. (24.09.2011), Reanimator (24.01.2011), Snooki (01.02.2011), Повстанець (08.02.2011)
Старий 24.01.2011, 11:39   #2
lunizz
Інженерно-технічний
 
Аватар для lunizz
Модератор
Детальніше...
 
Реєстрація: 11.03.2009
Дописів: 5.380
Завантажень: 0
Завантажень: 0
Сказав Дякую: 480
Йому подякували 514 раз(а) в 409 повідомленнях
Типово

Сначала подумал много букв и не осилю, но дочитал. Спасибо wertex за инфу.
lunizz зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Старий 24.01.2011, 21:37   #3
logic
Комп'ютерних наук
 
Аватар для logic
Живе тут
Детальніше...
 
Реєстрація: 07.08.2009
Дописів: 451
Завантажень: 0
Завантажень: 1
Сказав Дякую: 8
Йому подякували 76 раз(а) в 65 повідомленнях
Типово

Ну у вас и цены на экономе. Не хватает вам пофигистского отношения. Сами виноваты, ведетесь, платите.
__________________
JID: [Посилання можуть бачити тільки зареєстровані користувачі ]
http://twitter.com/logicmax

Langate

[Посилання можуть бачити тільки зареєстровані користувачі ]
[Посилання можуть бачити тільки зареєстровані користувачі ]
[Посилання можуть бачити тільки зареєстровані користувачі ]
logic зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Старий 25.01.2011, 14:45   #4
lunizz
Інженерно-технічний
 
Аватар для lunizz
Модератор
Детальніше...
 
Реєстрація: 11.03.2009
Дописів: 5.380
Завантажень: 0
Завантажень: 0
Сказав Дякую: 480
Йому подякували 514 раз(а) в 409 повідомленнях
Типово

Цитата:
Допис від wertex Переглянути допис
Коли підрозділ ОМОНу нарешті виламав двері до кабінету світила української економічної науки Комарницького, знайшов його зайнятим у процесі жування купи банкнот загальним обсягом близько 300 тисяч гривень і 20 тис. у. о. Нічого страшного. Поговорили, домовились. Навіть «умовно» не дали. Ось така держава – manus manum lavat, рука руку миє.
А это вообще удивительный случай, где-то на форуме мы это уже обсуждали.
lunizz зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Старий 08.02.2011, 07:48   #5
Повстанець
Новачок
Детальніше...
 
Реєстрація: 09.01.2010
Дописів: 18
Завантажень: 0
Завантажень: 0
Сказав Дякую: 1
Подякували 1 раз в 1 повідомленні
Типово

Одним словом "капець". І це не лише в освіті.
Автору - респект. Головне стаття з прізвищами. Одне дивує - де бурхливе обговорення? Очевидно, більшість ситуація задовольняє: головне - можна нічого не вчити - сесію "предки" подужають за допомогою своїх "засмальцованих" купюр. Давайте будемо чесними перед собою: для багатьох система корупції є виправданням, щоб нічого не вчити ("все-рівно башляти").
Повстанець зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Старий 08.02.2011, 09:06   #6
lunizz
Інженерно-технічний
 
Аватар для lunizz
Модератор
Детальніше...
 
Реєстрація: 11.03.2009
Дописів: 5.380
Завантажень: 0
Завантажень: 0
Сказав Дякую: 480
Йому подякували 514 раз(а) в 409 повідомленнях
Типово

Цитата:
Допис від Повстанець Переглянути допис
Давайте будемо чесними перед собою: для багатьох система корупції є виправданням, щоб нічого не вчити ("все-рівно башляти").
А как же та часть студентов, которым легче забашлять чем учить?
lunizz зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Старий 08.02.2011, 12:40   #7
Falka
Економічний
 
Аватар для Falka
VIP
Детальніше...
 
Реєстрація: 31.05.2010
Дописів: 548
Завантажень: 0
Завантажень: 0
Сказав Дякую: 44
Йому подякували 78 раз(а) в 66 повідомленнях
Типово

я не обговорюю цю тему, бо я не плачу за іспити
і да, я вчусь на економі
якщо вам кажуть, що здати на економі без грошей - неможливо, вдарте за мене цю людину по голові. Може, розуму троха додасться
__________________
[Посилання можуть бачити тільки зареєстровані користувачі ]
[Посилання можуть бачити тільки зареєстровані користувачі ]
Falka зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Користувач подякував Falka за це корисне повідомлення:
lunizz (08.02.2011)
Старий 08.02.2011, 13:47   #8
lunizz
Інженерно-технічний
 
Аватар для lunizz
Модератор
Детальніше...
 
Реєстрація: 11.03.2009
Дописів: 5.380
Завантажень: 0
Завантажень: 0
Сказав Дякую: 480
Йому подякували 514 раз(а) в 409 повідомленнях
Типово

У меня аналогично на ИТФе

Все зависит от конкретного студента и его отношения к учебе. Если (есть знакомые в учителях) совсем недавно (не знаю как сейчас с этим ЗНО) ученик в школе учителю в открытую заявляет что он предмет не будет учить и родители заплатят за то чтобы он поступил. То что мы пытаемся тут обсуждать? Поступив он будет учится?
lunizz зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Старий 08.02.2011, 19:34   #9
nexton
Комп'ютерних наук
 
Аватар для nexton
VIP
Детальніше...
 
Реєстрація: 16.05.2009
Дописів: 1.502
Завантажень: 0
Завантажень: 1
Сказав Дякую: 317
Йому подякували 192 раз(а) в 162 повідомленнях
Типово

Цитата:
Допис від Falka Переглянути допис
я не обговорюю цю тему, бо я не плачу за іспити
і да, я вчусь на економі
якщо вам кажуть, що здати на економі без грошей - неможливо, вдарте за мене цю людину по голові. Може, розуму троха додасться
моя дівчина тож вчиться на економі, здала першу сесію своїми силами, і без грошей.
це дійсно все залежить від самого студента, і відношення до викладача, і викладача до того студента...
__________________
[Посилання можуть бачити тільки зареєстровані користувачі ]
[Посилання можуть бачити тільки зареєстровані користувачі ]
nexton зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Хочеш допомогти розвитку форуму? Відправ посилання всім своїм друзям. Дякую!

Відповідь  

Теґи
взятка, корупция, корупція, ректор, хабар, чну

« Викладачі також люди | Следующей темы нет »
Параметри теми

Ваші права у розділі
Ви не можете створювати теми
Ви не можете писати дописи
Ви не можете долучати файли
Ви не можете редагувати дописи

BB-код є Увімк.
Усмішки Увімк.
[IMG] код Увімк.
HTML код Вимк.

Швидкий перехід
знакомства для секса