проститутки львів
Follow us on twitter

неОфіційний форум Чернівецького Національного Університету (ЧНУ)

 
Примітки

Конференції Інформація про конференції, які проводяться в університеті та за його межами.

Відповідь  
Старий 16.03.2009, 12:42   #1
admin
Інженерно-технічний
 
Аватар для admin
under construction
Детальніше...
 
Реєстрація: 04.03.2009
Дописів: 4.827
Завантажень: 4
Завантажень: 3
Сказав Дякую: 156
Йому подякували 150 раз(а) в 120 повідомленнях
кольорове вікно в середньовіччяКольорове вікно в Середньовіччя: ХІІІ Міжнародний симпозіум спілки медієвістів у м. Бамберг (ФРН)

У час, коли Чернівецький національний університет ім. Ю. Федьковича вступає на новий етап свого розвитку – міжнародний – особливо важливим стає засвоєння кращих зразків міжнародної організації, передусім конференцій.

Бамберг, південнонімецьке місто у Верхній Франконії, з 1 по 5 лютого приймав міжнародну конференцію спілки медієвістів «Кольорове Середньовіччя». Воно й не дивно: це засноване в 7 ст. барвисте різностиллям єпископське місто, в якому органічно переплітаються романіка, готика, ренесансні, барочні та класичні будови, прославлене не лише своєю королівською парою – імператором Гайнріхом ІІ (1002-1024) та Кунігундою та власним папою Клементом ІІ (1040-1047), який лишався ще й єпископом Бамберга, а й численними літературними пам’ятками середньовіччя. Тут завдяки становленню єпископства жили й працювали видатні літератори: клірик Віллірам, учений Еццо, абат Гергард Сеон, єпископ Гунтер, педагог Гуго фон Трімберг, канонік Альбрехт фон Ейб, поет Освальд фон Волкенштайн, юрист та музикант Е.Т.А. Гофманн та десятки інших провідних літераторів середньовічної та новочасної Німеччини.

Враховуючи таке славне історичне минуле міста, в університеті імені Отто-Фрідріха, заснованому 361 рік тому, активно працює Центр середньовічних студій, очолюваний гарним організатором і науковцем, проф. Інгрід Бенневітц (Bennewitz). За її ініціативи та чіткого відбору учасників за міжнародними публікаціями на симпозіум прибули (за фінансового сприяння Спілки медієвістів) 150 доповідачів із 14 країн та ще понад 200 учасників-слухачів (у т.ч. із Китаю, Кореї), що спеціалізуються на медієвістиці, історії Німеччини та Європи, історії мистецтвознавства та різних мов, а також культурології та антропології. Під керівництвом пані проф. Бенневітц було проведено щоденні засідання від 5 до 8 секцій, що планомірно, з чітко визначеними перервами, відбувалися в зазначений час: 9-10.30 (пленарне); 11.00-12.30; 14.00-15.30; 16.00-17.30; 18.00-19.30. На кожному із засідань виступали по 3 доповідачі-референти, що, роздавши роздруківки виступу, читали доповіді та влаштовували їх презентації на пауерпойнті чи кінопроекторі. Щонайменше 40 (аж до 60 слухачів) слухали доповідачів по 20 хвилин і ставили запитання (до 10 хв.). Відносно синхронізований час та місце виступів (сусідні приміщення) давав учасникам змогу, прослухавши потрібну доповідь та поставивши бажані запитання, перейти в інші аудиторії, де на них чекали нові виступи. Зацікавлення викликало в слухачів і пояснення автором статті як принципів розгортання кольоропозначень за теорією Берліна-Кея, що на середньовічному мовному матеріалі ще не проводилося, так і отриманих висновків щодо особливостей німецького менталітету в період Середньовіччя.

До організації конференції було залучено студентів медієвістики, які були гідами для численних іноземців, виготовляли учасникам необхідні копії-роздруківки, допомагали при демонстрації виступів за допомогою технічних засобів тощо. Співробітники кафедри (п.Фішер, п.Ліпіх, п.Лоренц та ін.) організували й екскурсії по місту, і концерти середньовічної музики (за участю знаного віденського спеціаліста д-ра Кумера – виконавця середньовічних пісень) та сучасних інтерпретацій середньовічних пісень, і поїздку до цістернціанського монастиря Ебрах, де, крім ознайомлення з монастирем 11 ст., на відвідувачів знову чекали концерт органної музики та відвідування музеїв.

Учасники були розселені по досить недешевих готелях. Мені ж пощастило відчути вражаючу німецьку гостинність, проживаючи на квартирі, оформленій середньовічними та ренесансними естампами та літографіями, в сім’ї учасника конференції д-ра Гамбрехта, за фахом історика, географа, германіста та архіваріуса. Плідні розмови з медієвістики, філології та історії плавно переходили на сьогодення: проблеми Німеччини в період нової світової кризи, дещо консервативну політику Папи, спроби прогресивних німців підтримати закупки товарів за справедливими цінами в країн третього світу, навіть продажу за собівартістю «хліба солідарності» у час Великоднього посту.

Хочеться сподіватися, що конструктивні результати поїздки до м. Бамберг сприятимуть, з одного боку, крокам України до Європи, її європейському курсові, а з іншого – консолідації європейських наукових пошуків.

Доктор філологічних наук, проф. О. Д. Огуй.

Джерело: www.chnu.cv.ua
__________________
admin зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Хочеш допомогти розвитку форуму? Відправ посилання всім своїм друзям. Дякую!

Відповідь  

Теґи
конференція

Параметри теми

Ваші права у розділі
Ви не можете створювати теми
Ви не можете писати дописи
Ви не можете долучати файли
Ви не можете редагувати дописи

BB-код є Увімк.
Усмішки Увімк.
[IMG] код Увімк.
HTML код Вимк.

Швидкий перехід

Схожі теми
Тема Автор Розділ Відповідей Останній допис
Народила немовля і вистрибнула у вікно lunizz Чернівецькі новини 1 12.02.2010 11:54
знакомства для секса