проститутки львів
Follow us on twitter

неОфіційний форум Чернівецького Національного Університету (ЧНУ)

 
Примітки

Абітурієнту Запитання, відповіді. Все, що необхідно знати абітурієнту. Умови, поради і т.п.

Відповідь  
Старий 13.04.2010, 15:43   #1
lunizz
Інженерно-технічний
 
Аватар для lunizz
Модератор
Детальніше...
 
Реєстрація: 11.03.2009
Дописів: 5.503
Завантажень: 0
Завантажень: 0
Сказав Дякую: 491
Йому подякували 551 раз(а) в 442 повідомленнях
Icon3 Абітурієнте 2010, будь уважним!Якщо раніше абітурієнт, якому не вдалося стати студентом під час минулорічних вступних кампаній, прагнув знову спробувати свої сили, то він мав би складати тестування в новому році. Дія сертифікату поширювалася тільки на поточну кампанію. Відтепер, сертифікати 2008 та 2009 років можна подавати до приймальних комісій та не складати тести у 2010. Перша пересторога щодо нововведення в тому, що якби замість ЗНО були вступні іспити, то результати оцінювання попередніх років не враховувалися б. Щороку знання потребують надолуження, повторення програми та роботи. Чому ж така форма оцінювання як тестування вважається більш об'єктивною в часі? Крім того, під час ЗНО в попередні два роки перелік обов'язкових предметів змінювався, як і їх кількість. Також у 2008 році сертифікати були захищені водяними знаками і видавалися по кожному предмету окремо. У 2009 - сертифікат став паперовим аналогом даних з відкритої для приймальних комісій електронної бази, в одному документі було виписано бали з усіх предметів.

Якщо абітурієнт втратив паперову копію сертифікату за 2008 рік, коли ще не було відкритих електронних баз даних оцінок, то процедури виготовлення дублікатів наразі відсутня. Накази Українського центру оцінювання якості освіти за попередні роки втратили чинність, тому отримати копію документу буде досить важко. МОН поки не дає роз'яснень щодо цієї проблеми.

Крім того, у зв'язку з цілком обґрунтованим обмеженням кількості ВНЗ (до 5) та спеціальностей (до 3) проконтролювати подачу документів в межах визначених квот буде досить важко. Адже, формат та зміст сертифікату змінювався у 2008 та 2009 роках. Хоча, умови прийому передбачають те, що приймальні комісії будуть ставити штамп ВНЗ, до якого абітурієнт подав документи, втім, різні форми та кількість сертифікатів, що видавалися у 2008 та 2009 роках можуть призвести до маніпуляцій з ними.

Зміни до Умови прийму легалізували необов'язковість тестування для абітурієнтів, що вступають на заочну форму навчання і є випускниками попередніх років до 2007 включно. Загалом при невисокій якості заочної форми навчання тепер відкрито можливість для вчинення корупційних дій за участі цієї категорії абітурієнтів. Крім того, порушено норму Конституції щодо рівного доступу громадян до освіти. Адже, зовнішнє незалежне оцінювання передбачало вступ на загальних умовах для всіх, за винятком пільгових соціальних категорій населення. В той же час диплом для заочників та студентів денної форми навчання - єдиного зразка. Якщо аргументацією для обходження тестів випускниками попередніх років та заочниками є неготовність до тестування, то можна стверджувати, що МОН визнає недостатній рівень знань цих категорій для проходження загального оцінювання і встановлює подвійні стандарти для різних груп абітурієнтів. Тож, абітурієнт з високим рівнем знань, що вступає на стаціонар та заочник, що отримав суттєві преференції, повинні отримувати дипломи різного зразка. Таким чином роботодавець зможе ідентифікувати кадровий потенціал майбутнього працівника, а слухач стаціонару отримає мотивацію вчитися. Крім того, ніхто не відміняв процедури переведення студента з заочної форми навчання на стаціонар, чим можуть свідомо користуватися в перспективі.

Несправедливою на думку Громадянської мережі ОПОРА є також переведення середнього балу атестату в 200-бальну шкалу оцінювання. Таким чином абітурієнт, який протягом останніх років зосередився на профільних предметах, потрібних для вступу і отримав високий бал під час тестування може опинитися в неконкурентних умовах з «посереднім» випускником. Крім того, нововведення може призвести до росту корупції та побутового хабарництва у середній школі. Адже, мотивувати вчителя завищити бал під час випускного іспиту, чи оцінювання предмету за рік легше та «дешевше» ніж викладача ВНЗ.

В нерівні умови поставлено випускників попередніх років з тими, що закінчили школу у 2010 році. Адже, 12-бальну шкільну систему оцінювання не можна прирівнювати до 5-бальної. Тим не менше, середній бал атестату абітурієнтів, що закінчили школу ще до введення 12-бальної системи будуть прирівнювати до чинної за максимальними показниками. Для прикладу, випускник, який отримав середній показник «5» прирівнюватиметься до «12», хоча мав би до - «11». Адже, 12 - це 5 з плюсом за старою системою, а 11- рівно 5. Тож, відмінники навчання, унікальні діти, які мають «12» будуть прирівнюватись у 2010 році до тих, хто мав фактичне «5-» (тобто «10» за новою шкалою).

Нажаль, нові Умови прийому створюють преференції для випускників минулих років та є несправедливими для школярів, що закінчують навчання у 2010 році.

Контактна особа:
Ольга Айвазовська
0636179750
a.olja[at] opora.org.ua
[Посилання можуть бачити тільки зареєстровані користувачі ]
lunizz зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Хочеш допомогти розвитку форуму? Відправ посилання всім своїм друзям. Дякую!

Відповідь  

Параметри теми

Ваші права у розділі
Ви не можете створювати теми
Ви не можете писати дописи
Ви не можете долучати файли
Ви не можете редагувати дописи

BB-код є Увімк.
Усмішки Увімк.
[IMG] код Увімк.
HTML код Вимк.

Швидкий перехід

Схожі теми
Тема Автор Розділ Відповідей Останній допис
Найкращі фото світу 2010 / The Best Photos 2010 admin Чернівецькі новини 0 28.12.2010 01:50
UA DAY 2010 admin Чернівецькі новини 0 09.11.2010 07:07
Абітурієнте 2010, будь уважним! admin Чернівецькі новини 0 10.04.2010 00:38
«Працювати треба за будь-якого президента» admin Чернівецькі новини 0 11.02.2010 13:00
Хокей відбудеться за будь-якої погоди admin Чернівецькі новини 0 10.11.2009 10:26
знакомства для секса