проститутки львів
Follow us on twitter

неОфіційний форум Чернівецького Національного Університету (ЧНУ)

 
Примітки

Новини університету Останні новини університету

Відповідь  
Старий 06.05.2011, 12:14   #1
admin
Інженерно-технічний
 
Аватар для admin
under construction
Детальніше...
 
Реєстрація: 04.03.2009
Дописів: 4.827
Завантажень: 4
Завантажень: 3
Сказав Дякую: 156
Йому подякували 150 раз(а) в 120 повідомленнях
Типово У ЧНУ імені Юрія Федьковича відкривають спеціальність «Геодезія»



У Чернівецькому національному університеті
імені Юрія Федьковича відкривають спеціальність «Геодезія»

Сучасний рівень розвитку науки і виробництва висуває нові вимоги до точності та детальності вивчення країни як в цілому так і окремих її регіонів. Основні тенденції розвитку топографо-геодезичної та картографічної діяльності зумовлюються розвитком інформаційних технологій, глобальних систем визначення місцеположення об’єктів, аерокосмічних систем високої роздільної здатності для отримання інформації про Землю, цифрових методів обробки зображень, геопросторової інформації, тощо; створенням Європейської супутникової радіонавігаційної системи «Галілео», впровадженням третьої цивільної частоти в системі NAVSTAR та створенням на цій базі регіональних диференційних супутникових радіонавігаційних станцій, які забезпечують виконання більшості геодезичних робіт.

Комплексний розвиток соціальної і виробничої інфраструктури поселень та населених пунктів, об’єктів будівництва, транспорту, промисловості, охорона природного середовища, створення різного роду кадастрів, попередження та прогнозування природних і техногенних катастроф (зсуви, руйнування інженерних споруд, наслідки катастрофічних повеней, аварії на АЕС, ГЕС тощо) потребує відповідного інженерно-геодезичного забезпечення. Від своєчасності виконання, з необхідною точністю, інженерно-геодезичних вимірів на екологічно і техногенно небезпечних об’єктах залежить безпека життєдіяльності населення та збереження матеріальної бази суспільства. На жаль в останні десятиліття зменшилась увага до вище зазначених питань, склалися певні проблеми, вирішення яких потребує якісної підготовки відповідних фахівців.

До 1995 року підготовка техніків-геодезистів здійснювалась у Чернівецькому житлово-комунальному технікумі (нині політехнічний технікум). Випускники цього закладу працювали не тільки на теренах Чернівецької області, України, а також в багатьох регіонах колишнього СРСР. Сьогодні в цьому напрямку існує катастрофічна нестача кадрів. Окрім того, сучасний розвиток науки і техніки потребує фахівців з вищою освітою. З 1998 року у Чернівецькому національному університеті імені Ю. Федьковича здійснюється підготовка фахівців з напряму «Геодезія та землеустрій» за освітньо-кваліфікаційним рівнем «бакалавр», спеціалістів зі спеціальності «Землеустрій та кадастр», а також магістрів землеустрою і кадастру. При цьому тривалий час варіативна частина навчального плану складена з урахуванням поглибленого вивчення топографо-геодезичних дисциплін.

Нинішня господарська практика потребує фахівців за спеціальністю «Геодезія». Із відкриттям цієї спеціальності новим навчальним планом з підготовки фахівців «бакалаврів» напряму «Геодезія, картографія та землевпорядкування» передбачено посилення його варіативної частини з урахуванням майбутньої підготовки спеціалістів і магістрів спеціальності «Геодезія».

Майбутні випускники кафедри геодезії, картографії та управління територіями географічного факультету ЧНУ після завершення навчання мають широкі можливості для працевлаштування на підприємствах та в установах Державної служби геодезії, картографії та кадастру (ДНВП « Чернівецький геоінфоцентр», «Український державний інститут інженерно-геодезичних вишукувань та зйомок» та ін.) та в організаціях, які виконують топографо-геодезичні роботи і займаються питаннями приватизації земель (ДП «Чернівецький науково-виробничий та проектний інститут землеустрою», Обласне управління містобудування та архітектури, Департамент містобудівного комплексу та земельних відносин Чернівецької міськради, будівельні організації та приватні підприємства, що займаються питаннями приватизації земельних ділянок).

Викладання топографо-геодезичних і картографічних дисциплін здійснюється на кафедрі геодезії, картографії та управління територіями географічного факультету, де створена відповідна матеріально-технічна база. Кафедра укомплектована досвідченими інженерами-геодезистами.

Очолює кафедру доктор географічних наук П.О. Сухий. На кафедрі ведеться науково-дослідна робота в напрямку топографо-геодезичного і картографічного забезпечення. Кафедрою геодезії, картографії та управління територіями на період 2010-2014 років виконується науково-дослідницька робота «Удосконалення топографо-геодезичного та картографічного забезпечення кадастру природних ресурсів із застосуванням геоінформаційних технологій і систем». З 2009 року кафедра є колективним членом Західного геодезичного товариства Українського товариства геодезії і картографії. До кінця 2011 року на території резиденції буде створений геодезичний GPS-пункт системи координат WGS-84 та загальноєвропейської системи координат EUREF.

Кафедрою налагоджена співпраця із 161 топогеодезичним центром Збройних сил України, на базі якого здійснюється проведення частини навчальних геодезичних практик (практика GPS), ДНВП «Чернівецький геоінфоцентр» Укргеодезкартографії, підписана двостороння угода про співпрацю з метою підготовки висококваліфікованих кадрів з Національним університетом «Львівська політехніка».

Отже, кваліфікацію геодезиста можна буде отримати на кафедрі геодезії, картографії та управління територіями Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича.

Джерело
__________________
admin зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Хочеш допомогти розвитку форуму? Відправ посилання всім своїм друзям. Дякую!

Відповідь  

Параметри теми

Ваші права у розділі
Ви не можете створювати теми
Ви не можете писати дописи
Ви не можете долучати файли
Ви не можете редагувати дописи

BB-код є Увімк.
Усмішки Увімк.
[IMG] код Увімк.
HTML код Вимк.

Швидкий перехід

Схожі теми
Тема Автор Розділ Відповідей Останній допис
Подяка Колективу Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича lunizz Об'яви, повідомлення та анонси 0 19.04.2010 16:48
До уваги працівників Чернівецького національного університету Імені Юрія Федьковича admin Новини університету 0 07.03.2010 16:51
Презентація другої частини творів Юрія Федьковича admin Чернівецькі новини 0 10.12.2009 11:22
Всеукраїнська наукова конференція «Постать Юрія Федьковича з погляду сьогодення» lunizz Конференції 0 06.10.2009 16:06
До уваги абітурієнтів Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича lunizz Абітурієнту 8 13.08.2009 23:51




знакомства для секса